هر آنچه که به دنبال آن هستید را بیابید...

معرفی همایش

پ

بهداشت، ایمنی، محیط زیست

برگزاری همایش HSE در مازندران

موضوع ایمنی، بهداشت و محیط زیست در کارگاه های ساختمانی با افزایش چشمگیر ساخت و ساز در کشور و افزایش تعداد افراد فعال در این پروژه ها از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. دغدغه های وزارت راه و شهرسازی نیز با اجباری شدن 3 دوره آموزشی برای مهندسین جهت تمدید یا ارتقاء پروانه اشتغال به کار مهندسی نشان از اهمیت این موضوع از جهت کاهش خطرات جانی و مالی ناشی از حوادث ساختمانی و لزوم رعایت موارد زیست محیطی دارد. بر اساس آخرین گزارشات در سال 98 ، حدود 10 هزار کارگر ایرانی در هنگام کار آسیب دیده اند.

بر اساس همین آمار دومین عامل مرگ و میر در کشور پس از تصادفات در سال گذشته حوادث ناشی از کار بوده است. همچنین در سال 97، 8/37 درصد از حوادث ساختمانی درکشور مربوط به فعالیت در کارگاه های ساختمانی بوده است. این آمار نشان می دهد می بایست علاوه بر برنامه ریزی صحیح جهت آموزش مهندسین، کارفرمایان و کارگران نیز، نیاز به آموزش های لازم و کسب مهارت های کافی داشته تا حوادث ساختمانی کاهش یابد.

همچنین موضوع بهداشت با توجه به انتشار ویروس کووید19 این روزها  از اهمیت خاصی برخوردار بوده و لازم است دستورالعمل های صادره از مراجع زیربط در کارگاه های ساختمانی جدی گرفته شده و رعایت گردند. سازمان نظام مهندسی مازندران بعنوان یکی از استان های پیش رو در این زمینه از سال ها پیش اقدام به آموزش کارگران با همکاری اداره کل فنی و حرفه ای و مهندسین نموده و از سال 94 با راه اندازی دبیرخانه دائمی HSE در مازندران فعالیت های آموزشی و ترویجی سازمان شتاب بیشتری به خود گرفته است.

امسال این همایش بصورت مجازی برگزار می گردد که می تواند با توجه به دوره های در نظر گرفته شده و انتخاب برترین اساتید کشور جهت برگزاری کلاس های آنلاین برای همه مهندسین، کارفرمایان و کارگران کشور مفید واقع شود.

امید است با تلاش همگانی و احساس مسئولیت بیشتر در اجرای قوانین و دستورالعمل ها بصورت برنامه ریزی شده در سال های آتی میزان حوادث ساختمانی را به حداقل برسانیم.

اشتراک گذاری
لینک ورود کارگاه های مجازی دوره های HSE
روز شمار همایش :اتمام همایش
سامانه کاربران
سامانه داوران
تاریخ های مهم
  • تاریخ همایش (1399/07/23)
  • آغاز ثبت نام (1399/06/11)
  • مهلت ارسال چکیده مقالات (تمدید شد) (1399/06/27)
  • مهلت ارسال اصل مقالات (1399/06/29)
حامیان

پوسترپوستر